BAŞARI YATIRIMLAR SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Başarı Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş 1988 yılında, yatırım şirketi olarak kurulmuş ve ödenmiş sermayesi 50.000.000,00 TL olan inşaat, yatırım, tarım, enerji ve ticaret işleri ile ilgilenen güçlü bir kurumdur.

 

Başarı, 50 yıla yakın bir süredir, Türkiye’de ve yurt dışında, yüksek teknik özellikli, sayısız büyük ve önemli projeyi gerçekleştirmiş olan büyük inşaat gruplarında görev almış, tüm projelerinin gerçekleştirilmesi safhasında, ortak ve en üst düzeyde yönetici olarak katkıda bulunmuş güçlü, teknik ve idari kadroyu içinde bulundurmaktadır.

 

Başarı, Türkiye’nin ve Dünya’nın tanınmış Mühendislik ve Proje firmalarından Yüksel Proje Uluslararası A.Ş. ile üst yapı inşaatlarında uzmanlaşmış YP İnşaat A.Ş.’nin en büyük ortağıdır. Yine çelik boru imalat sanayinin en modern kuruluşu olan Noksel Çelik Boru Sanayi A.Ş.’nin de ortağıdır.

 

Başarı, 2013 yılında Enerji alanında ARGE firması olarak kurulan  daha sonra Türk Savunma Sanayii için yüksek teknolojik üretimler yapan ve aynı zamanda EPC taahhütleri de yapmaya başlayan, bugüne kadar 120 MW’lık Güneş Enerji Santrallerinin kurulumunu gerçekleştiren Başarıarge Enerji Anonim Şirketi’nin kurucusu ve en büyük ortağıdır.

 

Başarı, 2016 yılı başlarında Ankara ili Balgat Mahallesinde bulunan şirket arazisi üzerinde inşasına başladığı okul inşaatını 2017 yılında tamamlamış ve eğitim sektörünün önde gelen kurumlarından Bahçeşehir Okulları’na kiraya vermiştir
Başarı, İzmir ili Selçuk İlçesinde 2009 yılında almış olduğu 225 dönüm tarım arazisi üzerinde Nar, Zeytin, Şeftali üretimi ile birlikte 9 odalı 1000 Tonluk Soğuk Hava tesisi işletmekte ve ürünlerini ihraç etmektedir. 

Kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Tufan Karaoğlu’nun vizyonu ile ilerleyen Başarı Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş, kuruluş amacına paralel olarak ülkemiz kaynaklarının en doğru şekilde kullanılması ve Türkiye’nin yetişmiş insan potansiyelinin değerlendirilmesi amacı ile konusunda bilgili, gelecek vizyonu olan, atılımcı gençler ile inovasyon ağırlıklı projelerde ortaklıklar kurmak gayesine başarı ile devam etmektedir. Firma kendi ve ortaklığı bulunan firmalarda toplamda 3000 çalışanı ile büyük bir ailedir.

 

yonetimres

 Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Tufan KARAOĞLU
 Başkan Yardımcısı İzzet Demir KARAOĞLU
 Başkan Yardımcısı Hulusi Cemal KARAOĞLU
 Yönetim Kurulu Üyesi Tuna AKSEL
 Genel Müdür Bülent KAYA

İletişim Bilgileri

 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
  +90 312 438 08 30
  +90 312 438 08 41
  Ahmet Rasim Sk. No:11 Kat:3, 06400 Çankaya/Ankara